Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Chcesz zamówić czapsy? Wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26.

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, nie są bez wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy złotych. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa znacznie utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie obuwia. Na szczęście, sztylp i czapsów nie cechują te wady.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – charakterystyka

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, dające protekcję pozostałej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, gwarantując zabezpieczenie dla całej nogi, natomiast drugie – ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych surowców. W sprzedaży głównie spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są również modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje charakteryzuje dużo niższa cena. Tym samym są polecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Obszerny wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem również jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]