Drukarka 3D dla różnych gałęzi przemysłu i biznesu. Którą wybrać?

Drukarka 3D dla różnych gałęzi przemysłu i biznesu. Którą wybrać?

Jeśli potrzebujesz drukarek 3D, koniecznie sprawdź http://bit.ly/2nyoPJe.

W ofercie CadXpert natkniesz się tylko na drukarki 3D od wiodących producentów tych rozwiązań: FormLabs oraz MakerBot, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszej ofercie, działają między innymi w technologiach: SLA, FDM oraz PolyJet.

Stratasys – wiodący producent na rynku drukarek 3D

Stratasys jest światowym liderem na rynku drukarek 3D. Od ponad trzech dekad – a konkretnie od 1988 r. – dostarcza klientom nowoczesne rozwiązania oraz maszyny. Ocenia się, iż korzystając z drukarek 3D oraz pozostałych urządzeń Stratasys można obniżyć wydatki na produkcję i czas przeznaczony na proces produkcyjny prawie o 90 procent. Nadrzędne idee pracy rzeczoznawców marki Stratasys to zapewnianie najwyższej jakości urządzeń i usług, jak również wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Najlepiej sprzedające się produkty asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, polecane dla przemysłu i biznesu. Nowinką w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową precyzją.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Drugim wiodącym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta marka na rynku maszyn do druku przestrzennego? Formlabs dostarcza niezwykle zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, jak między innymi SLA i SLS. Nową propozycją w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – urządzenie desktopowe, pracujące w prekursorskiej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi rodzaj technologii SLA. Ta drukarka – tak samo jak wszelkie pozostałe urządzenia Formlabs – znamionuje się nieskomplikowaną obsługą i funkcjonalną budową. Czym nowa technologia LFS różni się od SLA? Wyraźnie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz szybkością druku, jak również dokładniejszym odwzorowaniem najmniejszych detali. W LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, dzięki temu można wydrukować jednakowe prototypy, co jest niezmiernie pożądane w masowej, seryjnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot dostarcza wysokiej jakości zaawansowane drukarki 3D, pracujące wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta są w szerokim zakresie wykorzystywane w rozmaitych sektorach edukacji, biznesu, przemysłu i wielu innych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to produkt wspierany przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100°C. Otrzymany wydruk jest dokładny i solidny, a w czasie procesu wydruku nie zdarza się przemieszczenie warstw ani nie tworzą się odkształcenia.

Dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]