Jakie firmy korzystają z kontenerów na odpady?

Jakie firmy korzystają z kontenerów na odpady?

Dowiedz się, gdzie zamówić kontenery otwarte, wejdź na ekombud.pl.

Część odpadów nie może trafić do koszy na surowce wtórne albo zmieszane. Dotyczy to w szczególności tych, które są wytwarzane w czasie różnych prac budowlanych i renowacji, jak również odrzutów przemysłowych. Muszą one zostać przetransportowane do wyznaczonego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą przetworzone zgodnie z ustawą o odpadach. W rozlicznych sytuacjach mogą jednakże wyniknąć problemy związane z składowaniem i przewozem śmieci. Aby się przed nimi ustrzec, trzeba zaopatrzyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Zwykłe i specjalistyczne kontenery na odpady

Najpopularniejsze kontenery otwarte są przystosowane do przechowywania i transportu opakowań, gruzu, starych mebli i podobnych odpadów. Poza tym w użyciu są też kontenery uszczelniane, które doskonale sprawdzają się przy wywozie nieczystości półpłynnych i ciekłych (między innymi tych pochodzących z oczyszczalni ścieków). Szczelne spojenia są także konieczne w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, takie jak granulaty, trociny bądź wióry metalowe. Ich załadunek usprawnia zamontowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najprostsze do przewożenia są oczywiście kontenery rolkowe, wyposażone w mechanizm usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery stalowe – dla których firm?

Adresatami oferty producentów kontenerów stalowych są różne podmioty. Pośród nich można znaleźć między innymi firmy sprzątające oraz zajmujące się opróżnianiem piwnic i strychów, przedsiębiorstwa budowlane, a także różnego typu zakłady wytwórcze. Na zakup kontenerów na śmieci decydują się firmy świadczące usługi wywózki odpadów wielkogabarytowych oraz gruzu. Użyczają je one klientom, a po zapełnieniu odwożą do miejsca legalnego ich magazynowania lub recyklingu.

Dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]