Kapsułki do ekspresu Nespresso – są do nich zamienniki

kapsułki nespresso zamienniki

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych w sprzedaży. Zostały opracowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu powoli pozyskiwały kolejnych sympatyków. Współcześnie jest to marka znana na całym świecie, a urządzenia z tym systemem produkuje wiele uznanych firm.

Czy istnieją kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Decydując się na zakup ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do zakupu kapsułek do kawy od jednego producenta. To bezzasadna obawa. Patent na ten system wygasł 2012 r. więc obecnie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków firm jest Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o umiarkowanej mocy, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na mieszance robusty i arabiki. Drugim słynnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Trieste, Roma, Venezia i Firenze. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty palonego drewna, czekolady czy orzechów laskowych. Inni poważani włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Mente, Anima Del Salvador czy Cuore bez kofeiny) i Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Mokaccino, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Arabic czy Light).

Zamienniki kapsułek Nespresso również od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso wytwarza też polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Sublimo, Lungo czy Milano, w tym również kawy aromatyzowane – Carmel, Vanilla, Chocolate oraz Hazelnut.

Podstawowe opakowania obecne w większości sklepów zawierają najczęściej 10 kapsułek z kawą. Jednak dla konsumentów, zamawiających kawę hurtowo, kilku producentów także zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają znacznie obniżyć cenę napoju. W przypadku, gdy klient ma obawy, czy wybrany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po uzupełniającą informację do właściciela sklepu.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]