Kapsułki Tchibo Cafissimo – można kupić do nich zamienniki

Kapsułki Tchibo Cafissimo – można kupić do nich zamienniki

Dowiedz się więcej o kapsułkach Cafissimo.

Technika zaparzania kawa w kapsułkach została opracowana u schyłku lat 70-tych i za czasem pozyskała sobie miliony miłośników. Ten wygodny proces umożliwia zaparzenie kawy wysokiej jakości w niesłychanie nieskomplikowany sposób – należy włożyć kawę w kapsułce do zasobnika w ekspresie, uzupełnić w nim pojemnik z wodą i zaledwie po minucie można cieszyć się świeżo parzonym napojem.

Jakie znamy zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Istnieje parę systemów takiego parzenia kawy. Ten należący do niemieckiego koncernu Tchibo jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych globalnie. Kapsułki do ekspresów Tchibo Cafissimo różnią się formą od innych, co przez długi czas wymuszało na klientach zaopatrywanie się w nie od jednego wytwórcy. Problem ten dotyczył każdego systemu w kapsułkach, jednak w ostatnich latach oferowanych jest na rynku – także w Polsce – sporo ich zamienników. Producent Italian Coffee produkuje kapsułki do sporej ilości systemów, w tym także zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo. W tym systemie firma ta stworzyła linię kaw speciality, innymi słowy tzw. kaw single origin. Ziarna tych kaw cechują się tym, iż pochodzą z jednego gatunku, zbioru i uprawy. Smak takiej kawy jest unikalny, bo stworzyło go sporo różnorodnych elementów, na przykład konkretne warunki atmosferycznepanujące w roku zbiorów. Dodawanie do kaw single origin mleka bądź dodatków aromatyzujących zabija ich specyficzny nuty smak. Na rynku dostępne są zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo skrywające kawę z ziaren z Angoli (100% robusta), jak również z Brazylii oraz Etiopii (100% arabika). W tych kawach wyraźnie dostrzegalne są naturalne nuty kakaowe, czekoladowe i kwiatowe.

Ile kosztuje kawa z zamienników kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Ekspresy do kawy w kapsułkach nadają się zarówno w domu, jak i w biurach czy pensjonatach. Koszt napoju w przeliczeniu na jedną porcję nie jest wygórowany i zwykle zamyka się w granicy 1,20-1,60 zł. Znaczy to, że taka kawa jest kilkukrotnie tańsza niż podobny napój podawany w kafejkach na mieście lub na stołówkach w biurze. Przystępne ceny i nowoczesny wygląd ekspresów na kapsułki sprawiają, iż z roku na rok częściej znajdują one miejsce w naszych domach. Dzięki nim będziemy radować się kubkiem takiej kawy każdego dnia, a zarazem podamy gościom najlepszej jakości kawę w czasie okazjonalnych spotkań, bez obaw o duże koszty. Jeśli chcemy zamówić zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo sprawdźmy wcześniej czy będą nadawać się do naszego ekspresu.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]