Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Chcesz zamówić toczek do jazdy konnej? Zobacz tutaj.

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, z uwagi znaczną wysokość oraz prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia podatna jest przede wszystkim głowa dżokeja, która bezwzględnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jeździectwa można nabyć 2 typy zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich dają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co lepsze?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest z reguły wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednakże tak dobrej protekcji jak kask, przez co polecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najistotniejszą kwestią przy doborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi atestami oraz być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca lub pozwalać na regulację swojego rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który uprości jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask jeździecki nie należy też iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszym mieście nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]