Klaser na banknoty i monety – ochrona kolekcji

Klaser na banknoty i monety – ochrona kolekcji

Jeśli chcesz zamówić album na monety, koniecznie wejdź na https://goldbroker.pl/albumy-klasery/.

Gromadzenie banknotów i monet to nie tylko frajda z szukania i zakupu nowych egzemplarzy, ale też poczucie zadowolenia z ich ewidencjonowania i przeglądania. Pozyskane numizmaty winny tym samym znaleźć się w stosownych albumach lub klaserach, dzięki którym łatwo będzie można je podziwiać, a zarazem ochroni się je przed możliwym zniszczeniem.

Albumy na monety – zalety wpinania i wypinania poszczególnych stron

Kolekcjonerzy monet mają rozległy wybór dodatków umożliwiających bezpieczne ich przetrzymywanie, niemniej jednak najpopularniejsze nieprzerwanie pozostają klasery. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, iż pozwalają na klasyfikację numizmatów danego rodzaju. Pamiętajmy aczkolwiek, iż wiele albumów na monety nie zawiera w sobie kart i należy kupować je osobno dobierając je do typu zbieranych banknotów lub monet. Swoboda wypinania i wpinania kart jest ogromnym usprawnieniem przy katalogowaniu eksponatów według osobistego uznania – można przekładać je pomiędzy klaserami bez konieczności wyciągania poszczególnych okazów, co zmniejsza niebezpieczeństwo uszkodzenia banknotów lub zarysowania numizmatów. Prócz tego, posiadając niewielką kolekcję, w jednym albumie można ułożyć monety o różnych średnicach, należy tylko zakupić strony z pasującymi do nich przedziałami. Innym atutem klaserów na monety jest to, iż często są stylizowane na wygląd albumów ze zdjęciami lub książek, więc łatwo ukryć je w domowej biblioteczce przez spojrzeniem potencjalnego włamywacza.

Numizmaty w holderach też schowasz w albumach na monety

Długoletni kolekcjonerzy rekomendują, żeby w plastikowych przegródkach klaserów trzymać mniej wartościowe monety, które nie mają już stanu menniczego, bowiem nawet gruba powłoka z PCV nie zapewnia numizmatom kompletnej osłony przed oddziaływaniem powietrza i wilgoci. Unikatowe monety w stanie menniczym albo te wybite z drogich kruszców wypada w pierwszej kolejności zabezpieczyć poprzez włożenie do plastikowego kapsla. Taki kapsel można potem trzymać w klaserze, gdyż wielu producentów ma w asortymencie strony do albumów, w które bez trudu można wsunąć monety zabezpieczone kapslem lub tekturowym holderem.

Dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]