Kontrola nad temperaturą i światłem – shuttersy w sypialni i w salonie

Kontrola nad temperaturą i światłem – shuttersy w sypialni i w salonie

Sprawdź shuttersy w salonie na skyshutters.pl.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, czyli szutersy (shutters), kojarzą się zwykle z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim lub afrykańskim. Jednak ten element zabezpieczenia okiennic można wykorzystać też w europejskich domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a przy tym wspaniale wyglądające rozwiązanie, które w szeregu aranżacji sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione aktualnie rolety.

Shuttersy w salonie – ozdoba i praktyczne zastosowanie

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, pełnią dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Shuttersy znacznie zwiększają estetykę pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co sprawia, że doskonale uzupełniają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są ważne, gdyż to w salonie podejmuje się gości oraz przebywa się w nim po wiele godzin w trakcie dnia. W związku z tym trzeba zadbać, aby ten pokój nie tylko reprezentacyjny, ale jednocześnie przytulny. Opcja ustawienia stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła wpadającego do pomieszczenia, co umożliwia np. zupełne jego przyciemnienie, gdy pragniemy obejrzeć film, albo jego przyjemne ściemnienie, jeśli chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – świetne rozwiązanie dla alergików

Swoboda regulacji wnikania światła do pomieszczenia jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednak również z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem da się efektywnie korygować temperaturę sypialni, która w sporej mierze oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom w trakcie zimy dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w trakcie lata łatwiej jest zachować w niej chłód. Co więcej takie okiennice lepiej odgradzają od donośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to również znakomite rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach zbiera się mniej cząsteczek kurzu niż w zagięciach zasłon, a ich pielęgnacja jest niezwykle łatwa i trwa dosłownie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się również w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecka.

Dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]