Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Zobacz, gdzie zamówić listwy podłogowe

Wydają się niewiele znaczącym elementem, jednak ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na schludne poprowadzenie kabli oraz ochraniają najniższą część ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To na pewno dostateczny argument, żeby nie bagatelizować ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter mieszkania i doskonale komponuje się z eleganckimi dodatkami bądź meblami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z PVC bądź MDF, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Tak jak w przypadku standardowych modeli, również i one mogą być wykonane zarówno z różnych materiałów, jak i z litego drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, jeśli kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]