Nie masz bagażnika bazowego w samochodzie? Zamontuj go przed wakacjami

Nie masz bagażnika bazowego w samochodzie? Zamontuj go przed wakacjami

Szukasz belek bagażnika na relingi? Sprawdź ebagaznik.pl.

Wyjazd autem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszelkie niezbędne podczas urlopu akcesoria. Zwykle nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na spore wymiary niektórych przedmiotów. Tu warto wymienić w szczególności rowery czy narty, których schowanie w bagażniku przeciętnego auta jest niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe przystosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Ładowność samochodu w dużym stopniu zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym przedmiotom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym i wilgocią, ale też nie wpływa znamiennie na zmniejszenie osiągów pojazdu, bo ma aerodynamiczny kształt. Do jego montażu niezbędne są poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeśli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je dokupić później. Pamiętajmy jednakże, by wybór modelu pasującego do budowy naszego samochodu oraz montaż poprzeczek powierzyć specjalistom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może być nietrwałe.

Uchwyty samochodowe na dach i tył pojazdu

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także zakupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy autem SUPy, narty czy rowery. Uchwyty tego typu są zwykle przeznaczone do transportu konkretnego sprzętu – gwarantują tym samym wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno w tylnej części auta – na pokrywie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, że rowerom nie grozi wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Dane kontaktowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]