Nowoczesne rzeźby ogrodowe – oryginalny sposób na aranżację przestrzeni

Nowoczesne rzeźby ogrodowe – oryginalny sposób na aranżację przestrzeni

Nowoczesne rzeźby do ogrodu mogą znaleźć zastosowanie nie tylko na terenach ogólnodostępnych, ale także na prywatnych posesjach. W której technice się je sporządza? Kto najczęściej nabywa rzeźby ogrodowe i fontanny w formie dekoracyjnej figury?

Rzeźby ogrodowe – oryginalny sposób na urozmaicenie przestrzeni

Rzeźby do ogrodu stają się coraz częściej spotykaną metodą urozmaicenia terenów municypalnych i prywatnych ogrodów. Dzisiaj wielkim popytem cieszą się oryginalne rzeźby wykonane techniką odlewu, których kształt został dostosowany do preferencji zamawiającego, jego predyspozycji, a także rozmiarów ogrodu. Na rozległych powierzchniach wyśmienicie komponują się pokaźne, masywne projekty, które chwytają za serce swoim dostojnym stylem. W mniej rozległych ogrodach poleca się z kolei umieszczanie niewielkich rzeźb. Zamawiający wybierają pomiędzy pomnikami minimalistycznymi bądź wręcz na odwrót – postawić na barokowe zdobienia. Wybór odpowiedniej rzeźby powinien uwarunkowany charakterem ogrodu oraz tym, jaki rezultat chcemy ostatecznie uzyskać. Dużym popytem cieszą się też niecodzienne rzeźby użytkowe, jak np. fontanna ogrodowa. Figury te są znakomitą formą dekoracji przestrzeni.

Przed gmachem urzędu i siedzibą firmy – gdzie można postawić nowoczesne rzeźby do ogrodu?

Rzeźba ogrodowa to wyraz artystycznej ekspresji i jest kupowana przez podmioty różnego typu. Cudownie prezentuje się na skwerach, gminnych ogrodach, laskach, może również być dekoracją posesji przy gmachu ministerialnym, uniwersytecie, muzeum, hotelu czy też innym budynku o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźby kupują również klienci indywidualni, którzy zamierzają stworzyć w swoim ogrodzie niecodzienny klimat. Można wybrać minimalistyczną rzeźbę, która podkreśli nowoczesny charakter przestrzeni lub zdecydować się na dzieło stylizowane na zabytkowe. Popularne stają się także okazałe rzeźby orientalne, które będą stanowić wspaniałe dopełnienie ogrodu utrzymanego w stylu azjatyckim.