Oddychaj pełną piersią – o oczyszczaniu powietrza

Oddychaj pełną piersią – o oczyszczaniu powietrza

Nawet mieszkańcom małych miejscowości doskwiera problem kiepskiej jakości powietrza. Powietrze w Naszym kraju jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych w całej Unii Europejskiej. Brak zarządzeń dotyczących domowych instalacji grzewczych oraz sankcji za palenie w paleniskach niebezpiecznych materiałów (jak m.in. produkty z plastiku czy gumy) i trwający przez lata brak zarządzeń dotyczących domowych instalacji grzewczych, spowodowały duże zapylenie powietrza. Działa to niekorzystnie na zdrowie wszystkich obywateli. Czy można w takim razie zatroszczyć się o oczyszczanie powietrza we własnym domu?

Oczyszczanie powietrza w parę minut – to realne!

Sprawa oczyszczania powietrza to problem, który wszystkie kraje wysoko uprzemysłowione powinny jak najszybciej rozwiązać, jeśli troszczą się o dobry stan zdrowia swoich mieszkańców. Będzie to bez mała niełatwy i długi proces. Miast jednak wyczekiwać, aż polepszy się jakość powietrza, można już teraz samodzielnie zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Z wykorzystaniem domowych oczyszczaczy powietrza w kilkanaście minut można efektywnie odfiltrować drobiny pyłu zawieszone w powietrzu (PM10 i PM2,5), jak również większość mikroorganizmów i wirusów, wywołujących często wiele chorób. Zalety posiadania sprzętu do oczyszczania powietrza dostrzegają zwłaszcza osoby borykające się z uczuleniem czy astmą, ale i osoby zdrowe błyskawicznie poczują dobroczynne działanie czystego powietrza.

Poszukując urządzeń do oczyszczania powietrza sprawdź czy ma certyfikaty

Rezydenci silnie uprzemysłowionych terenów lub osiedleni w pobliżu często uczęszczanych dróg powinni wybrać oczyszczacze, które efektywnie poradzą sobie z wysokim zanieczyszczeniem powietrza. Chodzi tutaj w głównej mierze o przechwycenie cząsteczek pyłów zawieszonych, znanych jako PM2.5 i PM10. W trakcie oczyszczania powietrza sprzęt powinien także wyłapać nie tylko bakterie, zalążki grzybów i zarazki, ale również niebezpieczny dla zdrowia formaldehyd, który bywa obecny w naszych mieszkaniach w mniejszym lub większym stężeniu. Zamawiając urządzenie do oczyszczania powietrza, należy zwrócić uwagę czy ma ono stosowne atesty.