Parzenie kawy nie było nigdy prostsze – kapsułki do kawy

Parzenie kawy nie było nigdy prostsze – kapsułki do kawy

Jeśli chcesz kupić kapsułki kawy do ekspresu, koniecznie odwiedź tę stronę

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki gorącej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się również z przyjaciółmi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w kraju. Napój ten jest znany od kilkuset lat, ale nadal pijemy go najczęściej w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki kawy do ekspresu porównywalnie dobra jak w kawiarni

Gdy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie przygotowaną udajemy się przeważnie do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować przeróżne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak zamienić espresso w doskonałe macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego wzięta od dekad, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przygotować w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki z kawą? W zasadzie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się doskonale odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu właściwej ilości wody, podstawienie filiżanki lub kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż urządzenie wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki z kawą – smaczna kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – małe modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki z kawą to również nie jest duży wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można zaparzyć w domu za niecałe 1,40 zł. Cena waha się naturalnie w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem serwowanym w kawiarni, jest to na ogół ok 10%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich ogromną zaletą. Konsumenci jednak zastanawiają się często czy kupując ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezpodstawne obawy. W tej chwili do większości modnych systemów, m.in. Nescafe Dolce Gusto, Nespresso czy Tchibo Cafissimo można kupić pasujące kapsułki.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]