Skanery 3D dla edukacji, przemysłu i medycyny – poznaj najlepsze marki

Skanery 3D dla edukacji, przemysłu i medycyny – poznaj najlepsze marki

Chcesz zamówić profesjonalny skaner 3D? Skieruj się na tę stronę.

W ofercie firmy CadXpert znajdują się profesjonalne skanery 3D. W sklepie nabyć można sprzęt od wymienionych niżej producentów:
– Shining 3D – skanery FreeScan oraz EinScan,
– RS SCAN – ortopedyczne skanery 3D,
– DOF (Degree of Freedom) – skanery dla techników protetyków.

Skanery 3D Shining – urządzenia od innowacyjnego producenta

Firma Shining 3D od ponad dziesięciu lat (od 2004 roku) dostarcza wysokiej klasy urządzenia do druku 3D (skanery 3D, ale również drukarki 3D, oprogramowanie oraz usługi projektowania i produkcji). Shining 3D cechuje się innowacyjnością, jest także autorem licznych patentów – do 2015 r. złożyli ich łącznie kilkaset (m.in. na oprogramowanie oraz wzory). Skanery 3D tego producenta są w szerokim zakresie wykorzystywane w odlewnictwie, motoryzacji, przemyśle i innych licznych gałęziach przemysłu. Domeną sprzętu Shining 3D jest redukcja kosztów produkcji, a przy tym zwiększenie efektywności i podniesienie jakości.

Skanery 3D Degree of Freedom – charakterystyka kolekcji Swing, Edge i Freedom

Wyróżnia się Degree of Freedom skanerów 3D marki DOF:
– Freedom – kolekcja ta jest najdokładniej działająca i najszybsza. Z zastosowaniem technologii Stable Scan Stage (SSS), która wykorzystuje mobilną jednostkę optyczną, skan jest bardzo precyzyjny. Szybkie działanie, prosta i wygodna obsługa, stabilny pomiar danych to pozostałe plusy skanerów 3D z linii Freedom.
– Edge – to linia produktów, które cechują się szybkością i precyzją. Aż sześć trybów skanowania do wyboru umożliwia jeszcze precyzyjniejsze dostrojenie potencjału urządzenia do potrzeb użytkownika. Skanery 3D będące częścią tej linii zapewniają dużą precyzję skanów, a jednocześnie są bezproblemowe w obsłudze oraz funkcjonalne. Możliwe jest zeskanowanie także elementów o utrudnionym dostępie (jak np. wycisku dentystycznego), w związku z tym są stosowane w protetyce oraz ortodoncji.
– Swing – urządzenia z tej linii wyróżniają się dwiema kamerami, kształtem (przypominają literę L), prostą obsługą oraz wysoką wydajnością i prędkością pomiarów. Sklep CadXpert oferuje też skanery 3D HD – wykorzystane w nich aparaty o dużej rozdzielczości zapewniają efekt w jakości HD.

Skanery 3D od RS SCAN dla producentów obuwia i ortopedów

Ostatnia kategoria skanerów 3D w ofercie sklepu CadXpert to urządzenie marki RS Scan – ortopedyczny skaner 3D Tiger. Czym cechuje się ten produkt? Nadzwyczajną szybkością działania – skanowanie zajmuje nie dłużej niż 15 sekund. Wykorzystanie aż dziewięciu kamer: jednej monochromatycznej i ośmiu w kolorze zapewnia znakomite odzwierciedlenie przedmiotów oraz precyzję. Skaner 3D Tiger jest skierowany zwłaszcza do producentów obuwia, rehabilitantów oraz ortopedów. Dokładność jego działania jest używana do skanowania stóp, wkładek czy butów.

Skanery 3D – jaka jest ich cena?

Druk 3D i skan 3D wciąż ewoluują, za zmianami idzie zaś zastosowanie coraz to nowszych technologii i materiałów. To w efekcie sprawia, że skanery 3D i ich cena stopniowo obniżają się. Niegdyś były to urządzenia, które kupowały jedynie największe marki, w dzisiejszych czasach wysokiej jakości skaner 3D to koszt, na który stać nawet niewielka firma. W ofercie CadXpert najprostsze modele skanerów 3D są już od 7000 złotych (np. model Shining3D Einscan SE). To małych gabarytów urządzenie, ważące nieco ponad 2 kg, łączy w sobie skan w połączeniu z drukiem 3D, działa dokładnie, szybko, a przy tym odwzorowuje każdy detal.

Gdzie najwygodniej kupować skanery 3D?

Czy wygodniej nabyć wysokiej klasy skaner 3D w sklepie stacjonarnym czy internetowym? Za zakupami przez internet przemawia nieograniczony czas, aby odpowiednio przemyśleć wybór skanera dostosowanego do naszych potrzeb, jak również możliwość wykonania ich o każdej godzinie dnia i nocy. Zalety zakupów w sklepie stacjonarnym? Opcja zobaczenia urządzeń na żywo i konsultacje ze ekspertami. Ale można łączyć jedno z drugim – można wybrać online wstępnie jakieś urządzenie, a potem umówić się (mailowo, przez formularz kontaktowy lub , telefonicznie) na wizytę w showroomie CadXpert, który mieści się w Krakowie. Skaner 3D lub inny sprzęt do druku przestrzennego to poważna inwestycja, tym samym najlepiej podjąć decyzję o jego zakupie po skorzystaniu z merytorycznego wsparcia doradców CadXpert. Po zakupie CadXpert gwarantuje kompleksową obsługę posprzedażową, szkolenie użytkowników z obsługi urządzenia i pomoc techniczną.

Dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]