Sól kłodawska i himalajska – dlaczego warto ich używać

Sól kłodawska i himalajska – dlaczego warto ich używać

Szukasz soli kłodawskiej niejodowanej? Wejdź na superbutelki.pl/pl/c/Sole/119.

Związkiem chemicznym potrzebnym do prawidłowego działania organizmu człowieka jest sól. Jakie własności ma niejodowana sól kłodawska czy różowa sól himalajska? Czemu należy ich używać podczas gotowania?

Właściwości różowej soli himalajskiej

Sól kuchenna to jeden z najistotniejszych dodatków, który świetnie podkreśla smak potraw. Chociaż nieumiarkowane wykorzystanie soli ma niepożądany wpływ na nasze samopoczucie, to jej rozważne dawki (w granicach 6 gramów na dobę) są potrzebne dla właściwego działania ludzkiego organizmu. Sól zaopatruje nas bowiem w sód, czyli w pierwiastek regulujący gospodarkę wodną i podtrzymanie optymalnego ciśnienia we krwi. Jednym z najzdrowszych typów soli jest sól himalajska pochodząca ze pokładów mających ok. 250 mln lat. Składnik ten zawiera mnóstwo cennych minerałów i pierwiastków, takich jak cynk, wapń czy potas, a równocześnie nie posiada niebezpiecznych zanieczyszczeń i składników, takich jak toksyczne metale ciężkie. Sól himalajska świetnie podkreśla smak potraw i jest do kupienia zarówno w postaci dużych, jak i niewielkich kryształków.

Sól kłodawska niejodowana – źródło żelaza, wapnia i potasu

Sól kłodawska natomiast to produkt o dużym stopniu czystości – zawiera ok. 97% chlorku sodu i jest znakomitym dodatkiem do domowych kiszonek. Jest cennym źródłem cynku, potasu czy wapnia, innymi słowy pierwiastków potrzebnych do zachowania pełni zdrowia. Sól kłodawska pochodzi z kopalni soli Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie poddaje jej się ługowaniu, dzięki czemu nie zatraca swoich właściwości i jest bez problemu wchłaniana przez układ pokarmowy. Sól kłodawska jest szeroko stosowana nie tylko w branży spożywczej, ale również sektorze chemicznym, przemysłowym oraz w rolnictwie, kosmetyce i lecznictwie.

Dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]