Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych – oleje, bejca i ług do drewna

Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych – oleje, bejca i ług do drewna

Zamów impregnaty do drewna na zewnątrz.

Środki do impregnacji drewna to produkty używane zarówno w przypadku mebli rozmieszczonych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i dlaczego warto ochronić nimi meble?

Zastosowanie środków do konserwacji drewna

Drewno jest materiałem, który tworzy w pomieszczeniu przytulną atmosferę. To surowiec często wykorzystywany do produkcji mebli oraz elementów wykończeniowych (okładziny na schody, balustrady, podłogi). Dostępne na rynku środki do konserwacji drewna chronią surowy surowiec przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych – promieniowania słonecznego czy wilgoci, dzięki czemu meble utrzymują się w nienaruszonym stanie przez długi czas. Doskonałe rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie metody pozwalają na osiągnięcie interesujących efektów kolorystycznych – na przykład pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli oraz podłóg drewnianych

Znajdujące się w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Można nimi impregnować meble ogrodowe, deskę tarasową, huśtawki, a także mnóstwo innych elementów. Natomiast środki wykorzystywane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im piękny blask, co zdecydowanie podnosi estetykę desek. Perfekcyjnie skompilowane składniki zawarte w impregnatach powodują, że podłoga jest bardziej odporna na zniszczenia i zużycie. Warto jednak pamiętać, że drewniane parkiety powinny być pielęgnowane w należyty sposób – myte przy pomocy preparatów na bazie olejów i wosków.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]