Utrzymanie czystości w domu i w firmie – mopy do mycia podłóg

Utrzymanie czystości w domu i w firmie – mopy do mycia podłóg

Chcesz zamówić mopy płaskie? Odwiedź ten adres.

Mycie podłogi zdaje się bardzo łatwym zadaniem – potrzebne są do tego odpowiednia ilość płynu, mop i woda. Jednakże sprawa się komplikuje, jeśli idzie o dużą powierzchnię bądź nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia. W takich przypadkach należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. W czym kryje się ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi na co dzień mopami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Profesjonalne mopy do podłóg – po czym poznać te najlepsze?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim dwa czynniki – jego szerokość oraz materiał, z którego został wykonany. Pierwszy atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię będzie można umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, jeśli mop ma mieć zastosowanie do mycia podłóg o znacznej powierzchni – przykładowo parkietów na boiskach, sal tanecznych czy hallów. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego trwałość. Należy również mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej ścierają ubrudzenia niż miękkie.

Wiadro i właściwej długości trzonek – istotne akcesoria do mopów do podłogi

Sam mop to za mało, by pracownicy zespołów sprzątających mogli efektywnie i błyskawicznie myć podłogi. Praktycznie jednakowo istotne są również akcesoria pomocnicze. Wśród nich specjalną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Jego długość musi być proporcjonalna do wzrostu użytkownika, a on sam ma być w miarę lekki. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest też jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a prawidłowo dobrane znacznie upraszcza i przyspiesza mycie podłóg. Podczas czyszczenia wielkich powierzchni radzimy wybrać zestaw mopa z wiadrem.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]