Warsztaty kulinarne dla dzieci – dlaczego warto?

Warsztaty kulinarne dla dzieci – dlaczego warto?

Korzystna oferta warsztatów kulinarnych dla dzieci znajduje się tutaj.

Dzieci kochają asystować nam w kuchni – ozdabiać ciastka bądź podawać i wybierać składniki. Chciałabyś rozwijać fascynację Twojego malucha? Zapisz je na warsztaty kulinarne dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak wyglądają takie zajęcia.

Atuty kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć maluchy w przedziale wiekowym od 6-10 lat. W trakcie kursu dzieci nie tylko zyskują praktyczne umiejętności, ale przede wszystkim kształtują swoją pomysłowość oraz uczą się samodzielności. A zarazem kapitalnie się bawią. Dobieranie oraz mieszanie składników, opanowywanie prostych przepisów i łączenie ulubionych smaków – całość sprawia, iż dzieci z zapałem gotują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają także reguły, jakich należy przestrzegać w kuchni, co niewątpliwie podnosi ich bezpieczeństwo w czasie gotowania. W warsztatach mogą również uczestniczyć rodzice, jest to zatem świetna sposobność do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Opiekunowie mogą przypatrywać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a następnie posmakować tego, co przygotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – także dla krnąbrnych pociech

Warsztaty organizowane są w Krakowie i trwają 3 godziny. W czasie kursu uczestnicy przygotowują deser i danie główne. Młodzi wielbiciele sztuki kulinarnej mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – ugotować apetyczny makaron na słono lub słodko, albo podjąć próbę upieczenia pachnącej, udekorowanej świeżymi składnikami tradycyjnej pizzy. W trakcie kursu dzieci przygotowują również wyśmienity deser – mus z kruchym ciastem i lodami truskawkowymi. Lekcja połączona z zabawą to doskonała metoda spędzania wolnego czasu, a samodzielne przyrządzanie ulubionych potraw przynosi dzieciom wiele satysfakcji. Nawet bardzo krnąbrne dziecko będzie z pasją uczestniczyło w przyrządzaniu smacznej pizzy czy dekorowaniu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez zawodowego szefa kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie i bardzo dobre nastawienie do maluchów.

Dane kontaktowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]